Яку операційну систему вибрати для Смарт ТВ?

Сьогодення важко уявити без телевізорів, які оснащені Smart TV (інтерфейс для запуску різних сервісів). Вони бувають різні, мають свої плюси та мінуси. Ми порівняли найпопулярніші операційні системи і готові поділитись висновками.

На телевізорі зі Smart TV перед користувачем відкривається безліч різних функцій, таких як: дивитись фільми онлайн, грати в ігри або взагалі використовувати його як монітор до ПК. У кожній операційній системі є свої переваги та недоліки. Зараз ми порівняємо ОС, що працюють на телевізорах найбільш відомих брендів.

ANDROID TV

Android TV – найпопулярніша операційна система для Smart TV. Її використовують такі телевізори, як TCL, Xiaomi, Sony та інші. Вона має ряд переваг:

  • легке підключення мобільних пристроїв;
  • у телевізорі можна використовувати власний Google-аккаунт зі своїми придбаними додатками та іграми;
  • великий вибір безкоштовних та платних додатків в магазині Google Play, такої кількості не має жодна з операційних систем;
  • керування голосом;
  • функція TimeShift, що дає змогу поставити будь яку програму на паузу, та продовжити перегляд пізніше.

Єдиний незначний недолік, це інтерфейс. Він не дуже ретельно продуманий розробниками. Меню відображене на весь екран та показує всі розділи з додатками та налаштуваннями.

android tv

MY HOME SCREEN

Ця ОС заснована на базі Firefox OS, використовується з 2015 року в пристроях Panasonic. У застосуванні доволі проста та зручна, що і робить її привабливою для користувача. Всі додатки збережені в одному місці, на головній сторінці можна закріпити улюблені програми. Під час прогортування меню можна продовжувати перегляд телевізора. Фірмових додатків замало, але без проблем можна завантажити Netflix чи Youtube. Також тут присутній голосовий помічник.

my home screen

TIZEN

Операційна система на базі Linux, яка використовується лише в телевізорах Samsung. Тут спрощений інтерфейс, усі програми знаходяться у нижній частині екрану у вигляді карток. Саме це дозволяє продовжувати дивитись телевізор під час гортання меню. ОС підтримує багатовіконний режим. Це означає, що можна запустити відразу два додатка на екрані. Якщо поставити фільм на паузу та перезавантажити пристрій, то після відновлення роботи телевізор почне відтворення саме з того місця, де була зупинка. Також можна записувати відеоролики на зовнішні носії. Є підтримка Airplay для з’єднання з гаджетами Apple та можливість керування голосом.

tizen

WEBOS

Операційна система на базі Linux, яка вироблялась спеціально для телевізорів LG Smart. Тут простий та зручний інтерфейс, а головне меню не займає весь екран. Функція Live дозволяє дивитись відео в одному додатку та продовжити його перегляд після того, як ви скористались іншим додатком. Присутнє керування голосом та пульт з гіроскопом. Підтримує всі популярні додатки: Netflix, Amazon, Youtube тощо. З підтримкою Miracast можна транслювати контент на телевізор з комп’ютера чи смартфона без використання кабелів.

webos

Телевізори на будь-якій операційній системі присутні в асортименті магазину Алло. Вони продаються за доступною ціною та мають гарантію. Всі покупці можуть з комфортом замовити, оплатити та забрати будь-який обраний товар.